מי אנחנו
על אודות
תפקידי הרשות
מבנה הרשות
מועצת הרשות
הנהלת הרשות
מפת התקשורת

על אודות

הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו היא רשות ציבורית המפקחת על שידורים מסחריים בישראל.
הרשות פועלת מכוח חוק הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו התש"ן - 1990 .

הרשות השנייה מסדירה את פעולתם של ערוצי הטלוויזיה והרדיו המסחריים בישראל.  הרשות מקדמת יצירה מקורית איכותית ופועלת לצמצום תכנים פוגעניים.  זאת במטרה לשרת את האינטרס הציבורי ולהבטיח סביבת שידורים מגוונת ואיכותית.

בראש הרשות עומדת מועצה ציבורית המונה 15 חברים, המשקפים את מגוון הדעות הרווחות בציבור. המועצה קובעת את מדיניות הרשות ומנחה את מנכ"ל הרשות, שתפקידו להוציא לפועל מדיניות זו.

הרשות מקיימת מכרזים לשידורי טלוויזיה ורדיו ומעניקה זיכיונות שידור. השידורים המסחריים שבפיקוח הרשות כוללים כיום את: ערוץ 2 (המופעל על ידי הזכייניות "קשת" ו"רשת"), ערוץ 10 ותחנות הרדיו האזורי .

בנובמבר 1993 החל ערוץ 2 את שידוריו.  בכך הסתיים המונופול של רשות השידור בהקמת שידורי טלוויזיה כלל ארציים הנגישים לכול. בשנת 2000 תוקן חוק הרשות השנייה, ונפתחה הדרך להקמת ערוץ מסחרי נוסף - ערוץ 10, שהחל את שידוריו ב-28 בינואר 2002. עלייתו לאוויר סימנה את שבירת המונופול של ערוץ 2 על שוק הפרסום בטלוויזיה.

חוק הרשות השנייה מסדיר גם את הקמתן של תחנות רדיו אזורי, הפרוסות בכל הארץ, ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. התחנות מופעלות על ידי בעלי זיכיון פרטיים במימון מסחרי ובפיקוח ציבורי. התחנות הראשונות החלו לשדר בספטמבר 1995, ועיצבו מחדש את מפת הרדיו בישראל.