הפצת שידורים
שידורים דיגיטליים
מערך השידור הדיגיטלי
מפת משדרים ארצית
חיבור לעידן+
ערכת קליטה
מוקד עידן+
שאלות ותשובות
פנו אלינו
שידורי רדיו
הפצת שידורים בעבר

ערכת קליטה

חיבור לעידן+ ערכת קליטה יתרונות השידור שאלות ותשובות פנו אלינו

לרשותכם, כמה דרכים לקליטת עידן+:ממיר דיגיטלי ואנטנה מותאמת: אם ברצונכם לקלוט את שידורי עידן+ באמצעות הטלוויזיה שברשותכם, כל שעליכם לעשות הוא לרכוש ערכת קליטה הכוללת ממיר ואנטנה מותאמת, ולחבר את הממיר לטלוויזיה. (לתשומת ליבכם, בכדי לקלוט את ערוצים כאן HD11,  מורשת 20, מוסיקה 24 וכאן 33 יש לחבר ממיר התומך בטכנולוגיית DVB-T2) בחלק מן המקרים נדרשת רכישת אנטנה משופרת (בעלת עוצמת קליטה חזקה יותר) מזו המגיעה עם הממיר. יובהר כי בחירת הערכה, רכישתה והתקנתה הן באחריות הצופה בלבד. ערכה שאינה מתאימה או תקולה עלולה להביא לשיבושים בקליטה. על מנת לקלוט את השידורים, הרשות השנייה ממליצה לוודא כי הממיר הדיגיטלי עונה לדרישות הטכניות המינימליות ההכרחיות המפורטות להלן.

טלוויזיה בעלת ממיר דיגיטלי מובנה ואנטנה מותאמת:ניתן למצוא ממירים דיגיטליים מובנים בתוך מכשירי הטלוויזיה. מכשירים אלה חוסכים את רכישתו של ממיר חיצוני. מומלץ לבדוק אם הטלוויזיה שברשותכם כוללת ממיר דיגיטלי מובנה. במידה שכן, עליכם לרכוש גם אנטנה מותאמת.
כמו כן, בכדי לקלוט את ערוצים כאן HD11, מורשת 20, מוסיקה 24 וכאן 33 יש  לבדוק כי הטלוויזיה כוללת ממיר דיגיטלי מובנה התומך בטכנולוגיית DVB-T2).

ציוד לקליטה ניידת:אם ברצונכם לקלוט את שידורי עידן+ באמצעות מחשב נייח או נייד, נדרש רכיב דונגל המתחבר למחשב באמצעות כבל USB. יש לבצע בהתאם להוראות ההתקנה של היצרן.

אפשר לקלוט את שידורי עידן+ גם באמצעות מסכים ניידים וכן מסכים ייעודים לרכב.

יש לציין כי השימוש במסכים ברכב מותר בהתאם להוראות הבטיחות שבדין.

הרשות השנייה אינה מעניקה אישור או תקן לערכות הקליטה. על מנת לקלוט את השידורים, הרשות ממליצה לוודא כי הציוד עונה לדרישות הטכניות. לפירוט דרישות טכניות בהרחבה לחץ כאן.

ניתן למצוא בחנויות למוצרי חשמל ואלקטרוניקה אנטנות מותאמות לקליטת שידורי עידן+.

רוב הממירים נמכרים בערכה יחד עם אנטנת Whip (Stick)l. הרשות השנייה ממליצה, במידת הצורך, לרכוש אנטנה בעלת עוצמה חזקה יותר לשיפור הקליטה: אנטנת יאגי (Yagi), או אנטנה אקטיבית פנימית (מלבנית).

מיקום האנטנה בחדר עשוי להשתנות בהתאם לתנאים במקום, לפיכך יש להזיז את האנטנה בחדר עד למציאת המיקום שבו הקליטה טובה ביותר.

אפשר לקלוט את השידור הדיגיטלי גם באמצעות אנטנה חיצונית (הממוקמת על הגג), ששימשה לקליטת השידור האנלוגי. לשם כך יש לבצע את ההתאמות הבאות: כיוון האנטנה והתאמת גודל הדיפול באנטנה (לתדר הקליטה כ-30 ס"מ). יש לבדוק שלא קיים פילטר המותאם לתדר האנלוגי הישן. לאחר שביצעתם את כל ההתאמות הנדרשות, עליכם לחבר את הכבל המוביל לאנטנה על הגג לממיר הדיגיטלי.

כחלופה לאנטנה חיצונית, בדירות בקומת קרקע, במרתפים ובדירות שיש בהן חסמי קליטה, ניתן לקלוט את השידור הדיגיטלי גם באמצעות מגבר טלוויזיה תוך דירתי (INDOOR MULTIBAND TV AMPLIFIER). על המגבר להיות בעל הגבר של לפחות 20DB (רוחב סרט לכל תחום התדרים UHF). את המגבר יש לחבר לאנטנה הפנימית מצד אחד ומצד שני לכניסת האנטנה בממיר או בטלוויזיה וכן לחשמל.

שימו לב! השיקולים לבחירת אנטנה הינם ספציפיים ומשתנים בהתאם לאזור המגורים, סוג הממיר וכדומה.

בכל שאלה ניתן לפנות למוקד עידן+ ונציגיו ישמחו לעמוד לשירותכם.

למידע על אודות סוגי האנטנות לחצו כאן
.


נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה במוקד עידן+ באמצעות טופס הפנייה או בטלפון