הפצת שידורים
שידורים דיגיטליים
מערך השידור הדיגיטלי
מפת משדרים ארצית
חיבור לעידן+
ערכת קליטה
מוקד עידן+
שאלות ותשובות
פנו אלינו
שידורי רדיו
הפצת שידורים בעבר

שאלות ותשובות

חיבור לעידן+ ציוד נדרש יתרונות השידור שאלות ותשובות פנו אלינו
 • הרשות השניה מודיעה לצופי עידן+ כי פרסומים על התאמת ערכת קליטה להרחבת מערך עידן+ לשידורי HD בתקן DVB-T2 אינם מבוססים ואינם מתואמים עם הרשות השניה

  לרשות השניה נודע בימים האחרונים כי ספקי ערכות קליטה שונות פרסמו כי ערכת הקליטה הנמכרת מתאימה להרחבת מערך "עידן+" ולתקן DVB-T2 עבור שידורי HD. יודגש, כי הפרסומים האמורים אינם מתואמים עם מערך עידן+ ברשות השניה וייתכן כי ערכות הקליטה לא יעבדו באופן תקין עם הרחבת המערך לשידורי HD  בתקן DVB-T2.

  הרשות השניה מקימה בימים אלו תחנות שידור נוספות כך שתתאפשר הפצה וקליטה של שידורי טלוויזיה במערך עידן+ גם בטכנולוגיית חדות גבוהה (HD), בהתאם למועדים הקבועים בחוק הפצת השידורים (להלן: "הרחבת המערך"). הפצת שידורי הטלוויזיה בטכנולוגיית HD תהיה באמצעות תקן שידור DVB-T2. יובהר, כי הליך האפיון והגדרת הפרמטרים של מערכות ההפצה לצורך הרחבת המערך טרם הסתיים. לפיכך, יתכן כי ערכות הקליטה אשר משווקות כיום על ידי ספקים פרטיים ומוצגות על ידם כתומכות בהרחבת המערך עידן+, או בתקן DVB-T2, לא יתאמו לשידורים בטכנולוגיית HD וכן לתוכן נלווה נוסף המשודר באמצעות המערך, לרבות מדריך שידורים, כתוביות סמויות ושירות "קול החדשות".

  לצורך קליטת שידורי HD יצטרכו הצופים להחזיק בביתם בערכת קליטה מלאה ומותאמת התומכת בשידורי HD בתקן DVB-T2. ערכה שאינה מתאימה עלולה לגרום לשיבושים בקליטת השידורים, או לתכנים הנוספים. עם סיום ההערכות הטכנולוגית לשידורי HD בתקן DVB-T2 תפרסם הרשות הודעה בעניין.

  יודגש, כי הרשות השנייה אינה מייצרת, מייבאת או משווקת ממירים דיגיטליים, אנטנות וכלל הציוד הנלווה ואינה מעניקה להם תווי תקן או אישור כלשהו. הרשות אינה נושאת באחריות על ערכת הקליטה הנמכרת בחנויות. בחירת והתקנת ערכת הקליטה המתאימה הינם באחריות הרוכש, ומומלץ לוודא כי הערכה תואמת את הדרישות הטכניות המופיעות באתר הרשות השניה. 

 • מהו עידן+?

  עידן+ הוא מערך השידור הדיגיטלי קרקעי במדינת ישראל, המופץ ע"י הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, על פי חוק. שידורי עידן+ מופצים באמצעות תחנות שידור הפרוסות ברחבי הארץ. מערך עידן+ מחליף את שיטת השידור האנלוגי בישראל. באמצעות עידן+, מופצים לכלל האוכלוסייה שידורי הטלוויזיה והרדיו של הערוצים הפתוחים בישראל: 1, 2, 10, 23, 33 ו-99 (ערוץ הכנסת), ותחנות הרדיו האזוריות והארציות שיבחרו לשדר במערך זה. על מנת לקלוט את השידורים, יש לרכוש ערכת קליטה בעלות חד פעמית וללא דמי מנוי. בחירת הערכה, רכישתה והתקנתה הן באחריות הקונה בלבד. ערכה שאינה מתאימה או תקולה עלולה להביא לשיבושים בקליטה.

 • מהם שידורי טלוויזיה דיגיטליים-קרקעיים?

  שידורי טלוויזיה דיגיטליים קרקעיים הם שידורים בשיטת שידור המפיצה את אותות הווידאו בטכנולוגיה ספרתית, המופצים מתחנות שידור הנמצאות על הקרקע. השידור הדיגיטלי הקרקעי נבדל משיטת השידור האנלוגי באופן העברת המידע ממקור המידע אל המקלט. במילים פשוטות, בשידור האנלוגי האות מועבר בצורת גל מתמשך, ובשידור הדיגיטלי האות מועבר באמצעות שידור דיגיטלי של אותות. השידור הדיגיטלי הוא שידור מתקדם ואיכותי יותר מהשידור האנלוגי, שהיה נהוג בארץ עד מרס 2011.
  יצוין, כי הרשות הוסמכה בחוק להחליף את מערך ההפצה האנלוגי ולהפעיל את מערך ההפצה הדיגיטלי. לאור הצלחת הרשות בהקמת המערך, נקבע בחוק הפצת שידורים באמצעות תחנות שידור ספרתיות, התשע"ב-2012, כי הרשות תרחיב את מערך עידן+.

   

 • איזה ציוד נדרש כדי לקלוט את שידורי עידן+?

  יש לרכוש ערכת קליטה לשידורי עידן+. את הערכה אפשר לרכוש בחנויות השונות, בחנויות למוצרי חשמל ואלקטרוניקה, בחנויות עשה זאת בעצמך ובסניפי הדואר, בעלות חד פעמית וללא דמי מנוי. על מנת להתחבר לשידורים יש לרכוש ולהתקין ערכת קליטה מתאימה. בחירת ערכת הקליטה, רכישתה והתקנתה הן על חשבון הצופה ובאחריותו בלבד. ערכה שאינה מתאימה או תקולה עלולה להביא לשיבושים בקליטה. הרשות השנייה אינה מעניקה אישורים או תו תקן לערכות הקליטה. המחירים נקבעים בהתאם למפרטי המכשירים, לדגמים השונים ולחנויות שבהן הציוד נרכש. הרשות השנייה ממליצה לוודא כי הציוד עונה לדרישות הטכניות המינימליות ההכרחיות להפעלת השירות, המפורטות באתר האינטרנט של הרשות השנייה.

  להלן סוגי ערכות לקליטת שידורי עידן+:

  ממיר דיגיטלי ואנטנה מותאמת: כדי לקלוט את שידורי עידן+ באמצעות מכשיר הטלוויזיה שברשותכם, יש לחבר אליו ממיר דיגיטלי ואנטנה מותאמת.
  טלוויזיה בעלת ממיר דיגיטלי מובנה ואנטנה מותאמת: קליטת שידורי עידן+ אפשרית גם באמצעות טלוויזיה הכוללת ממיר דיגיטלי מובנה וחיבור של אנטנה מותאמת לטלוויזיה. כיום ניתן למצוא ממירים דיגיטליים מובנים בחלק ממכשירי הטלוויזיה בעלי הצג הרחב (LCD). ברכישת מכשירים אלה, אין צורך ברכישת ממיר חיצוני. מומלץ לבדוק שממשק הטלוויזיה תומך בשפה העברית, על מנת להבטיח שמדריך השידורים האלקטרוני (EPG) וְהכתוביות הסמויות פועלים כראוי.
  צלחת לוויין: כדי לקלוט את שידורי עידן+ באמצעות הלוויין נדרשת מערכת בסיסית הכוללת צלחת וממיר לקליטת ערוצים חינמיים בלבד.
  ציוד לקליטה ניידת: לקליטת שידורי עידן+ באמצעות ציוד נייד כגון: מחשב נייד או נייח, מחשב לוח (טאבלט), טלפון נייד חכם (סמארטפון) או צגים ניידים, יש לרכוש התקן USB ייעודי ואנטנה מותאמת. יש להתקין את התוכנה במחשב (מהדיסק המצורף) או באמצעות האפליקציה המתאימה לטלפון חכם או למחשב לוח, לבצע סריקת ערוצים בהתאם להנחיות ולחבר את האנטנה להתקן ה-USB.
 • האם יש צורך בטכנאי להתקנת הציוד לקליטת שידורי עידן+?

  התקנת ערכת הקליטה (התוך ביתית) היא פשוטה וקלה. כל שנדרש הוא חיבור הממיר (ככל שאין לטלוויזיה ממיר מובנה) לשקע החשמל ולטלוויזיה. כמו כן, יש לחבר את האנטנה המותאמת לגב הממיר ולסרוק ערוצים אוטומטית לפי הוראות יצרן הממיר. להוראות מפורטות לחצו כאן. כדי למקם את האנטנה, חשוב להזיזה בחדר וכך למצוא את המיקום האידאלי שבו מתקבלת הקליטה הטובה ביותר.

  ניתן לקבל סיוע טלפוני ממוקד עידן+ באמצעות טופס פנייה או בטלפון 9524*.

  במקרים מסוימים ייתכן כי יידרש טכנאי.

  יובהר, כי בחירת ערכת הקליטה המתאימה, רכישתה והתקנתה הן באחריות הצופה בלבד ועל חשבונו. ערכת קליטה שאינה מתאימה או תקולה עלולה להביא לשיבושים בקליטה.

 • מהו ממיר דיגיטלי?

  הממיר הדיגיטלי הוא מכשיר הקולט את האותות הדיגיטליים ומפענח אותם. באמצעות הממיר הדיגיטלי ניתן לצפות בשידורי עידן+ בשידורי הטלוויזיה והרדיו של הערוצים הפתוחים בישראל: 1, 2, 10, 23, 33 ו-99 (ערוץ הכנסת), ואת תחנות הרדיו האזוריות והארציות שיבחרו לשדר במערך זה.

 • מהו ממיר דיגיטלי מובנה ?

  ממיר דיגיטלי מובנה הוא ממיר הנמצא בתוך מכשיר הטלוויזיה. הממיר המובנה כולל בתוכו את הרכיבים הדרושים לקליטה, לפענוח ולהצגה של השידור הדיגיטלי. כיום ניתן למצוא ממירים דיגיטליים מובנים בחלק ממכשירי הטלוויזיה בעלי הצג הרחב (LCD). ברכישת מכשירים אלה, אין צורך ברכישת ממיר חיצוני. מומלץ לבדוק שממשק הטלוויזיה תומך בשפה העברית, על מנת להבטיח שמדריך השידורים האלקטרוני (EPG) והכתוביות הסמויות פועלים כראוי.

  בחירת ערכת הקליטה המתאימה, רכישתה והתקנתה הן באחריות הצופה בלבד ועל חשבונו. ערכה שאינה מתאימה או תקולה עלולה להביא לשיבושים בקליטה.

 • מה עלות הממיר הדיגיטלי?

  מחירי הממירים לקליטת שידורי עידן+ נקבעים בהתאם למפרט המכשיר, לדגמים השונים ולחנויות שבהן הם נרכשים. מעבר לרכישת הממיר והאנטנה, קליטת השידורים הדיגיטליים היא בעלות חד פעמית וללא דמי מנוי. בחלק מן המקרים נדרשת רכישת אנטנה מותאמת חזקה יותר מזו המגיעה עם הממיר. בחירת הערכה, רכישתה והתקנתה הן באחריות הצופה בלבד. ערכה שאינה מתאימה או תקולה עלולה להביא לשיבושים בקליטה. הרשות השנייה אינה מעניקה אישורים או תקן לערכות הקליטה. על מנת לקלוט את השידורים יש לפעול על פי הוראות היצרן המצורפות לערכת הקליטה שנרכשה. הרשות השנייה ממליצה לוודא כי הציוד עונה לדרישות הטכניות המינימליות ההכרחיות להפעלת השירות, המפורטות באתר האינטרנט של הרשות השנייה בטלפון 9524*.

 • האם קיים סיוע כספי לרכישת ממיר דיגיטלי?

  משרד האוצר הפעיל מערך לסיוע כספי ברכישת הממירים. מערך הסיוע הסתיים.

 • מהי אנטנה מותאמת?

  סוגים שונים של אנטנות מותאמות לקליטת שידורי עידן+ אפשר למצוא בחנויות למוצרי חשמל ואלקטרוניקה, בחנויות עשה זאת בעצמך ובסניפי הדואר. הרשות השנייה ממליצה לוודא כי הציוד עונה לדרישות הטכניות המינימליות ההכרחיות, כמפורט באתר האינטרנט של הרשות השנייה. רוב הממירים נמכרים בערכה יחד עם אנטנת (whip Stick). הרשות השנייה ממליצה, במידת הצורך, לרכוש אנטנה בעלת עוצמה חזקה יותר לשיפור הקליטה: אנטנת יאגי (Yagi). כדי למקם את האנטנה, חשוב להזיזה בחדר וכך למצוא את המיקום האידאלי שבו מתקבלת הקליטה הטובה ביותר. קיימות אנטנות יאגי מסיביות יותר, המיועדות להתקנה חוץ דירתית (על הגג), ומשפרות את הקליטה במקומות שבהם יש בעיית קליטה תוך דירתית. השיקולים לבחירת אנטנה ספציפית משתנים בהתאם לאזור המגורים, סוג הממיר וכדומה.

  בחירת ערכת הקליטה המתאימה, רכישתה והתקנתה הן באחריות הצופה בלבד ועל חשבונו. ערכה שאינה מתאימה או תקולה עלולה להביא לשיבושים בקליטה.

 • לאיזה אפיק עליי לכוון את הציוד הדיגיטלי?

  בארץ פועלים שני אפיקים: אפיק 29 UHF (תדר 538 MHZ), הפועל בצפון הארץ ובדרומה, ואפיק 26 UHF (תדר 514 MHZ), הפועל במרכז הארץ. כדי לכוון את האפיקים, יש לבצע סריקה אוטומטית בממיר.

 • לאיזה אפיק עליי לכוון את הציוד הדיגיטלי במרכז הארץ (בין הרצלייה לחיפה)?

  במרכז הארץ פועלים שני אפיקים: אפיק 29 UHF (תדר 538 MHZ), מכיוון חיפה ונתניה, ואפיק 26 UHF (תדר 514 MHZ), מאזור ירושלים ותל אביב. כדי למצוא את האפיק שבו הקליטה הטובה ביותר, יש לסרוק אוטומטית את האפיקים בממיר. בחלק מהממירים, יזהה הממיר באופן אוטומטי את שני האפיקים ויאפשר בחירה ביניהם.

 • כיצד סורקים ערוצים?

  כדי לסרוק ערוצים, יש לפעול בהתאם להוראות יצרן הממיר. יש ללחוץ על מקש MENU, בלחיצה על מקש זה ייפתח תפריט ובו קטגוריות שונות. בעזרת החצים בשלט יש לדפדף ל"סריקת ערוצים" או ל"התקנה" וללחוץ ok או ENTER. ייפתח תפריט נוסף, שבו יש לבחור ב"סריקה ידנית" ושוב ללחוץ ok או ENTER. בתפריט הבא שייפתח יש לבחור ב"מספר ערוץ/מספר תחנה". יש לציין, כי בחירת האפיק נעשית בהתאם למקום המגורים. בארץ פועלים שני אפיקים: אפיק 29 UHF (תדר 538 MHZ), המכסה את צפון הארץ ודרומה, ואפיק 26 UHF (תדר 514 MHZ), המכסה את אזור מרכז הארץ. לעיון במפת התדרים הארצית לחצו כאן. לסיום יש ללחוץ על מקש "סריקה" או "הפעל", ולהמתין עד שהסריקה תסתיים ותעבור לאחד הערוצים באופן אוטומטי.

 • מהו ממיר דיגיטלי מובנה ?

  ממיר דיגיטלי מובנה הוא ממיר הנמצא בתוך מכשיר הטלוויזיה. הממיר המובנה כולל בתוכו את הרכיבים הדרושים לקליטה, לפענוח ולהצגה של השידור הדיגיטלי. כיום ניתן למצוא ממירים דיגיטליים מובנים בתוך מכשירי הטלוויזיה בעלי הצג הרחב (LCD). קניית טלוויזיה המכילה ממיר דיגיטלי מובנה חוסכת את הצורך ברכישת ממיר חיצוני. מומלץ לבדוק שממשק הטלוויזיה תומך בשפה העברית, על מנת להבטיח שמדריך השידורים האלקטרוני (EPG) והכתוביות הסמויות פועלים כראוי.

 • מהו ערוץ הטלוויזיה החדש שמופץ באמצעות עידן+?

  ערוץ הטלוויזיה החינוכית (ערוץ מספר 23) הוא הערוץ השישי הנוסף שיופץ באמצעות המערך, במטרה לתת מענה לכם ולילדים בזכות תמהיל שידורים מיוחד המותאם לילדים ולנוער.

 • כמה ערוצי רדיו מופצים באמצעות עידן+?

  מספר ערוצי הרדיו שיופצו במערך עידן+ יהיה בהתאם למספר התחנות שיבחרו לשדר במערך. באמצעות עידן+ אפשר לשדר כ-30 ערוצי רדיו. כיום משודרות דרך מערך עידן+  תחנות הרדיו הארצי גל"צ וגלגל"צ, ותחנות קול ישראל: רשת א’, רשת ב’, רשת ג’, רשת ד’, 88FM, קול המוזיקה, מורשת ורק"ע ותחנת הרדיו האזורי קול ברמה.

 • איך עוברים מצפייה בטלוויזיה להאזנה ברדיו באמצעות עידן+?

  די לעבור מצפייה בטלוויזיה להאזנה ברדיו יש לפעול בהתאם להוראות יצרן הממיר. ישנן כמה אפשרויות לביצוע המעבר, בהתאם לממירים השונים (ולשלטים שלהם):

  אפשרות ראשונה: ללחוץ על מקש TV/RADIO בשלט. בלחיצה על המקש יופיע ערוץ תחנות הרדיו באופן אוטומטי וניתן יהיה לבחור את תחנת הרדיו שרוצים להאזין לה מתוך רשימת התחנות באמצעות כפתורי הניווט (למעלה/למטה). לחזרה לערוצי הטלוויזיה יש ללחוץ על מקש TV/RADIO.
   
  אפשרות שנייה: ללחוץ על מקש  .SWAP בלחיצה על המקש יופיע ערוץ תחנות הרדיו באופן אוטומטי וניתן יהיה לבחור את תחנת הרדיו שרוצים להאזין לה מתוך רשימת התחנות, באמצעות כפתורי הניווט. לחזרה לערוצי הטלוויזיה יש ללחוץ על מקש SWAP.
   
  אפשרות שלישית: ללחוץ על מקש LIST. לאחר מכן יש ללחוץ על מקש ה- +. אז תיפתח רשימת תחנות הרדיו. יש לבחור את תחנת הרדיו שרוצים להאזין לה באמצעות כפתורי הניווט למעלה/למטה. לחזרה לערוצי הטלוויזיה יש ללחוץ על מקש LIST.

 • האם כדי לשמוע רדיו באמצעות עידן+ יש להחליף את הממיר?

  אפשר לקלוט את שידורי הרדיו שמופצים באמצעות מערך עידן+ במרבית הממירים. אם נתקלת בקושי, יש לבדוק את הבעיה עם יצרן הממיר שברשותכם. במידת הצורך ניתן להיעזר במוקד התמיכה של עידן+.

  יובהר, כי הרשות השנייה אינה מייצרת, מייבאת או משווקת ערכת קליטה (ממיר, אנטנה וכל ציוד קצה נוסף נדרש), ואינה נושאת באחריות על ערכת הקליטה הנמכרת בחנויות ובהתאמתה לקליטת השידורים, לרבות שידורי הרדיו. ככל שיש צורך ברכישת ערכת קליטה חדשה, האחריות לבחירת, הערכה, רכישתה והתקנתה היא באחריות הציבור בלבד. מומלץ לוודא כי ערכת הקליטה תואמת את הדרישות הטכניות המופיעות באתר הרשות השנייה. יש להדגיש כי ערכת קליטה שאינה מתאימה עלולה לגרום לשיבושים בקליטת השידורים.

 • לאיזה אפיק עליי לכוון את הציוד הדיגיטלי?

  בארץ פועלים שני אפיקים: אפיק 29 UHF (תדר 538 MHZ) הפועל בצפון הארץ ובדרומה. ואפיק 26 UHF (תדר 514 MHZ) הפועל במרכז הארץ. כדי לכוון את האפיקים, יש לבצע סריקה אוטומטית בממיר.

 • לאיזה אפיק עליי לכוון את הציוד הדיגיטלי במרכז הארץ (בין הרצלייה לחיפה)?

  במרכז הארץ פועלים שני אפיקים: אפיק 29 UHF (תדר 538 MHZ) מכיוון חיפה ונתניה ואפיק 26 UHF (תדר 514 MHZ)  מאזור ירושלים ותל אביב. כדי למצוא את האפיק שבו הקליטה הטובה ביותר, יש לבצע סריקה אוטומטית של האפיקים בממיר. בחלק מהממירים, יזהה הממיר באופן אוטומטי את שני האפיקים ויאפשר בחירה ביניהם.

 • מתי צפוי המערך להתרחב להפצת ערוצים נוספים וטכנולוגיות חדשות?

  אפשר לקלוט כיום באמצעות הממיר הדיגיטלי שישה ערוצי טלוויזיה: 1, 2, 10, 23 ,33 ו-99 (ערוץ הכנסת), ואת תחנות הרדיו הארציות והאזוריות: תחנות קול ישראל, תחנות גלי צה"ל ותחנות הרדיו האזורי שיבחרו לשדר במערך, בעלות חד פעמית וללא דמי מנוי.
   
  השלב הראשון של הרחבת המערך הסתיים ובמסגרתו נוסף למערך ערוץ הטלוויזיה החינוכית (23), וכן תחנות הרדיו הארציות והאזוריות שבחרו לשדר במערך.
   
  לפי הצעת משרד התקשורת, שעברה באחרונה בחוק ההסדרים בכנסת, לערוצים אלה צפויים להיתוסף ערוצים נוספים.
   
  ככל שיורחב המערך וערוצים נוספים ייתוספו, יפורסם המידע בצורה מסודרת לכלל הציבור באמצעי התקשורת השונים.
   
  נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה במוקד עידן+, באמצעות טופס הפנייה או בטלפון 9524*.

   

 • יש לי בעיות קליטה, מה עליי לעשות?

  הרשות השנייה עושה כל שביכולתה כדי לסייע לכל אזרח כך שיוכל לקלוט את השידורים בצורה איכותית וטובה. מקור בעיית הקליטה משתנה ואישי ותלוי במגוון סיבות (סוג הציוד, אזור מגורים וכדומה). לקבלת פתרון וסיוע מהירים, אנו ממליצים לפנות למוקד עידן+ באמצעות טופס הפנייה או טלפונית 9524*.

 • יש לי בעיות בקליטת השידורים, מה עליי לעשות?

  השידורים מופצים ונקלטים בכל רחבי הארץ. יחד עם זאת, בכל הפצת שידורים ישנם אתרים או מיקומים ספציפיים שבהם נדרשת התאמה מיוחדת של ציוד הקצה על מנת לאפשר קליטה. קשיי קליטה הם נקודתיים ועשויים לנבוע מגורמים שונים כגון ציוד קצה שאינו מותאם או מותקן כנדרש. יודגש, כי ציוד הקצה אינו באחריות הרשות.

  הרשות השנייה עושה כל שביכולתה כדי לסייע לכל אזרח כך שיוכל לקלוט את השידורים בצורה איכותית וטובה. יש להדגיש כי בחירת הערכה, רכישתה והתקנתה הן באחריות הצופה בלבד ועל חשבונו. ערכה שאינה מתאימה או תקולה עלולה להביא לשיבושים בקליטה.

  לקבלת פתרון וסיוע, אנו ממליצים לפנות למוקד עידן+ באמצעות טופס הפנייה, או בטלפון 9524*.

 • מתי תופסק הפצת השידור הלווייני הפתוח?

  בחודשים האחרונים דנים במשרדי התקשורת והאוצר בשאלת המשך הפצת שידורי הערוצים 2 ו-10 באופן לווייני. ככל שלא תוארך הוראת השעה שנקבעה בתקנות, תופסק ההפצה כאמור בסוף דצמבר 2013. עם קבלת ההחלטה בנושא, תפרסם הרשות השנייה הודעה בעניין זה באמצעי התקשורת השונים ובאתר האינטרנט שלה. אם תופסק הפצת השידורים באמצעות לוויין, אפשר יהיה לקלוט את השידורים הפתוחים באמצעות מערך עידן+, שמפעילה הרשות השנייה. נשמח לסייע בכל שאלה באמצעות מוקד השירות בטלפון 9524* או באמצעות טופס פנייה.

 • מהו מדריך שידורים אלקטרוני (EPG)?

  מדריך שידורים אלקטרוני (EPG) מספק מידע על אודות התכניות המשודרות בזמן נתון וכן לוח שידורים עתידי המתוכנן עד לתקופה של שבעה ימים קדימה. המדריך כולל את המידע הבא: שם התכנית, מועד השידור (יום ושעה) ומאפיינים נוספים על אודות התכנית כגון: סיווג וסימון, שידור חוזר, כתוביות סמויות וכתוביות נוספות. מדריך השידורים האלקטרוני מציג את לוח השידורים של חמשת הערוצים המופצים באמצעות עידן+. כדי לצפות במידע, יש ללחוץ בממיר על הכפתור המתאים בשלט (EPG או INFO). מומלץ לבדוק שהציוד הדיגיטלי תומך בשפה העברית, כדי לקלוט את השירות כראוי.

 • האם ניתן לצפות בשידורי ספורט באמצעות עידן+?

  שידורי הספורט שאפשר לצפות בהם באמצעות עידן+ הם השידורים המשודרים במסגרת ערוצי הטלוויזיה הפתוחים: 1, 2, 10, 23, 33 ו-99 (ערוץ הכנסת).

 • מהו מדריך שידורים אלקטרוני (EPG)?

  מדריך שידורים אלקטרוני (EPG) מספק מידע על אודות התכניות המשודרות בזמן נתון וכן לוח שידורים עתידי המתוכנן עד שבוע קדימה. המדריך כולל את המידע הבא: שם התכנית, מועד השידור (יום ושעה) ומאפיינים נוספים על התכנית כגון: סיווג וסימון, שידור חוזר, כתוביות סמויות וכתוביות נוספות. מדריך השידורים האלקטרוני מציג את לוח השידורים של הערוצים המופצים באמצעות עידן+. כדי לצפות במידע, יש ללחוץ בממיר על המקש המתאים בשלט (EPG או INFO).

  מדריך השידורים האלקטרוני הוא באחריות הגופים המשדרים. ניתן לקלוט את מדריך השידורים בתנאי שערכת הקליטה שנבחרה ונרכשה על ידי הצופה תומכת בשפה העברית. יש לציין כי המדריך אינו מפרט את לוח השידורים של תחנות הרדיו. 

 • מהו שירות כתוביות סמויות?

  בשידורי טלוויזיה שאינם מלווים בכתוביות על גבי המרקע, ובמקרים שבהם הגורם המשדר הוסיף את שירות הכתוביות הסמויות לתכנית מסוימת (בהתאם להוראת החקיקה בנושא), ניתן לצפות בכתוביות כאשר הצופה בוחר באפשרות זו באמצעות השלט.
  בערוצים 2 ו-10, תכניות המלוות בכתוביות כאמור מלוות בסימן       המוצג על גבי צג הטלוויזיה. כדי לצפות בכתוביות הסמויות, יש ללחוץ על המקש המתאים בשלט (בד"כ SUB). מומלץ לבדוק שהציוד הדיגיטלי תומך בשפה העברית, כדי לקלוט את השידור כראוי.
 • מהו שידור באיכות SDו(Standard Definition)?

  שידורים באיכות SDו(Standard Definition) הם שידורים באיכות סטנדרטית. שידורי עידן+ מופצים בשלב זה באיכות SD.  יש להבהיר כי איכות זו היא איכות משופרת בהשוואה לאיכותו של השידור האנלוגי. 

 • מהו שידור באיכות HDו(High Definition)? מתי אפשר יהיה לצפות ב-HD?

  שידורים באיכות HDו (High Definition), הינם שידורים באיכות גבוהה.

  שידורים אלה מאפשרים איכות תמונה ושמע בחדות גבוהה יותר בהשוואה לשידורים הקיימים. הסיבה לכך היא ששידור זה מציע רזולוציה אנכית ואופקית הגבוהה עד פי שניים מהאות של השידור המסורתי. איכות השידור הגבוהה מתאימה במיוחד לתצוגה בצג רחב, היות שיתרונות השידור באיכות HD ניכרים בעיקר בצגים גדולים ובשימוש בציוד הקרנה.

  כחלק מהרחבת מערך עידן+, בעתיד ניתן יהיה לצפות גם בשידורי HD, ככל שהצופה יחזיק בערכת קליטה מלאה ומותאמת התומכת בשידורי HD. עם פתיחת השירות תינתן הודעה לציבור.

 • האם המעבר לשידור הדיגיטלי משפיע על תשלומי האגרה לרשות השידור?

  לא. האגרה אינה משולמת לרשות השנייה, שמפיצה את השידורים בלא תשלום מן הצופים.  תשלום האגרה מתבצע על פי החוק למימון השידור הציבורי בלבד (רשות השידור), ללא קשר לאופן הפצת השידורים.

 • כיצד מכוונים את השעון בממיר הדיגיטלי לשינוי שעון קיץ או חורף?

  עדכון שעון הקיץ והחורף בממירים הדיגיטליים נעשה אוטומטית בחלק מהדגמים. בחלקם יש להחליף את השעה באופן ידני (בחלק קטן מהממירים לא ניתן לשנות את השעה כלל).
  כדי לכוון את השעה בממיר יש להיכנס באמצעות השלט לתפריט – אפשרויות/העדפות וכד’’ (המיקום משתנה ממכשיר למכשיר).  בתת התפריט המאפשר שינוי שעון יש לבחור:
  בעת החלפת שעון חורף לשעון קיץ יש לבחור באפשרות של  GMT+2, ובהחלפת שעון קיץ לשעון חורף יש לבחור באפשרות  GMT+3.

 • למה יש לפעמים חוסר התאמה בין פירוט התכניות בלוח השידורים (EPG) לבין השעה שבה התכנית משודרת בפועל?

  בעיה זו עלולה לנבוע כתוצאה מחוסר התאמה בין כיוון השעון בממיר לבין השעה בפועל. במקרה כזה יש לכוון את השעה בממיר באופן ידני. יש להיכנס באמצעות השלט לתפריט אפשרויות/העדפות וכד’’ (המיקום משתנה ממכשיר למכשיר). בתת התפריט המאפשר שינוי שעון יש לבחור כך: בעת החלפת שעון חורף לשעון קיץ יש לבחור באפשרות של  GMT+2, ובהחלפת שעון קיץ לשעון חורף יש לבחור באפשרות GMT +3.
  אם עניין חוסר ההתאמה לא נפתר, אפשר לפנות לגופים המשדרים האחראים על עדכון הלוחות ועל הפירוט בלוח.


עידן+ גדל ומתרחב, מעכשיו, 6 ערוצי טלוויזיה כולל ערוץ בשביל הילדים ובשבילכם. וגם - הפצת שידורי ערוצי הרדיו אשר יבחרו לשדר בעידן+. נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה במוקד עידן+ באמצעות טופס הפנייה או בטלפון