מאגר מידע
חקיקה
רישיונות לשידורים
מדרוג תכניות הטלוויזיה
סקרים
מפתח פרסומות
מאמרים
כתבי עת
מחקרים וסקירות
דיונים בתקשורת
מצגות והרצאות
מילון מושגים
חדשות תקשורת
על סדר היום

חדשות תקשורת

רשת נגד שידור תעמולת בחירות בחינם (כלכליסט)

מאת: 17:15 שלי פריצקר (כלכליסט)זכיינית ערוץ 2 לרשות השנייה: "המפלגות נהנות ממימון רחב היקף, אין סיבה מדוע לא ישלמו על זמן אוויר המוקצה להן"

זכיינית ערוץ 2 רשת נגד שידור תעמולת בחירות בחינם. במכתב ששלחה הזכיינית לרשות השנייה עם העתק ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט אליקים רובינשטיין היא דורשת לבטל את החובה על זכייני הערוצים המסחריים לשדר שידורי התעמולה ללא תמורה בטענה כי הדבר פוגע בהכנסותיה.

בחודש הקרוב תיפגש הרשות השנייה עם ועדת הבחירות המרכזית על מנת לקבוע את זמני השידור בערוצים המסחריים. התשדירים יחלו 14 יום לפני מועד הבחירות.

ברשת דורשים לחייב את הזכיינית לשדר עד 25% מסך הזמן המוקצה לשידורי התעמולה בערוצים המסחריים. בנוסף לשדר בשעות השידור שמקצה ערוץ 2 לשידורי

הטלוויזיה החינוכית בצהריים שהינו ערוץ ממשלתי, או לחילופין לשלם על  זמן האוויר המוקצה לשידורי התעמולה.

כפי שנכתב ב"כלכליסט" זכייניות הטלוויזיה המסחרית צפויות להפסיד מיליוני שקלים הכנסות מפרסום, הערכות אשר מתבססות על זמני השידור שנקבעו לתעמולה ב-2009 – 6 בערב בערוץ 10 ו-11 בלילה בערוץ 2. לטענת רשת הנזק הכספי הישיר שנגרם לרשת באותן בחירות נאמד בכ-2.5 מיליון שקל.

"זו הפעם השלישית בתקופת הזיכיון הנוכחית (והפעם השישית מאז היווסדה של רשת) בה נאלצת רשת להקדיש זמן משידוריה לטובת תעמולת בחירות ולוותר על הכנסותיה", כותבת הזכיינית. "אנו מצויים בעיצומו של משבר כלכלי חסר תקדים, וזקוקים לכל הכנסה על מנת לשמור על המשך קיומנו".

עוד היא מוסיפה כי "המפלגות נהנות ממימון רחב היקף (כ-250 מיליון שקל), איננו רואים כל סיבה מדוע לא ישלמו על זמן אוויר המוקצה להן".

הכתבה פורסמה בכלכליסט.

ידיעה קודמת לכל חדשות התקשורת ידיעה הבאה