מאגר מידע
חקיקה
רישיונות לשידורים
מדרוג תכניות הטלוויזיה
סקרים
מפתח פרסומות
מאמרים
כתבי עת
מחקרים וסקירות
דיונים בתקשורת
מצגות והרצאות
מילון מושגים
חדשות תקשורת
על סדר היום

חדשות תקשורת

בעקבות החלטת בג"צ: מדיה מוסט תפטר בחודש הקרוב את כל עובדי המחלקה המסחרית בערוץ RTVi

מאת: מיטל זדה (כתבת ice)המחלקה המסחרית האחראית לפרסום בערוץ, כוללת 10 אנשים; החלטת בג"צ קבעה כי יאסר על הערוץ לפרסם פרסומות מישראל

RTVI
  RTVI
בעקבות החלטת בג"צ מלפני כחודש, שקבעה כי לערוץ RTVI יאסר בעוד כחודש וחצי לשדר פרסומות הפונות לישראלים, יפוטרו בקרוב כל עובדי המחלקה המסחרית של חברת מדיה מוסט שהועסקו בערוץ. כך נודע לאייס.

המחלקה המסחרית האחראית לפרסום בערוץ, בהנהגת תמי חזני, כוללת 10 אנשים שקיבלו כאמור בימים הודעה כי בקרוב יסיימו את עבודתם, תוך הבטחה לפיצויים מלאים. יצוין כי 8 מעובדי המחלקה, הם עולים חדשים שנקלטו בערוץ.

כזכור, החלטת בג"צ הגיעה בעקבות עתירתו של ערוץ 9, שטען כי הוא הערוץ היחידי שעומד במגבלות רגולטריות ומחוייב במכסות הפקה לקהל ישראלי, ולכן לגרסתו הוא היחיד מבין הערוצים המשדרים בשפה הרוסית שיכול לשדר פרסומות ישראליות.
מדובר בסאגה משפטית שנמשכה כ-3 שנים. ערוץ 9, שבעליו (אפריקה-ישראל) זכו במכרז להפעלתו והתחייבו על מכסת הפקות מקור וחדשות, עשה את צעדיו הראשונים בטלוויזיה הרב-ערוצית, כבר פרסמו הערוצים הרוסים המתחרים ORT ו-RTVi פרסומות הפונות לקהל הישראלי. מדובר כאמור בערוצים המקבלים את ה’פיד’ מרוסיה או אירופה, אך יש להם גם שעות שידור מיוחדות לקהל הישראלי, עם תכנים מקוריים. 
 
לא ניתן היה להשיג את תגובתו של מנכ"ל ערוץ RTVi, מרק מאירסון.
לכל חדשות התקשורת ידיעה הבאה