מאגר מידע
חקיקה
רישיונות לשידורים
מדרוג תכניות הטלוויזיה
סקרים
מפתח פרסומות
מאמרים
כתבי עת
מחקרים וסקירות
דיונים בתקשורת
מצגות והרצאות
מילון מושגים
חדשות תקשורת
על סדר היום

חדשות תקשורת

רזי ברקאי זכה בפרס שדרן הרדיו המצטיין לשנת 2008 (ice)

מאת: שירות אייס (כתב ice)בכנס הרדיו שנפתח אמש הוענקו פרסים גם לגבי גזית ודידי הררי על תוכניותיהם ברדיו ללא הפסקה, לתוכניות ’רגעי קסם’ מרשת ב’ ו’מוצ"ש חסידי’ מרדיו ירושלים, ולתחנות ’רדיו תל אביב’ ו’רדיו דרום’; הדר מרקס מגל"צ - התגלית לדור הבא

רזי ברקאי והדר מרקס מגל"צ, גבי גזית ודידי הררי מ’רדיו ללא הפסקה’, התוכניות ’רגעי קסם’ מרשת ב’ ו’מוצ"ש חסידי’ ל’רדיו ירושלים’, ותחנות הרדיו ’רדיו תל אביב’ ו’רדיו דרום’ – הם הזוכים בפרסי הרדיו לשנת 2008 שחולקו אמש בערב הפתיחה של כנס הרדיו השני המתקיים בחיפה.
 
ברקאי זכה בפרס השדרן המצטיין ע"ש שוש עטרי ז"ל, שהוענק לו ע"י גלי עטרי. ברקאי, זוכה פרס סוקולוב לשנת 2002, החל את עבודתו העיתונאית ככתב, עורך ומגיש בקול ישראל בשנת 1971, ועבר בשנת 1993 לגלי צה"ל בה הוא משדר את תוכנית האקטואליה ’מה בוער’.
 
גזית זכה בפרס ’תוכנית ה-TALK RADIO’ עבור תוכניתו המשודרת ברדיו ללא הפסקה, בשידורה החל במאי 2007. לפניה הגיש במשך שנים את ’הכל דיבורים’ ברשת ב’. מנימוקי הוועדה: "גזית נחשב לעיתונאי לוחמני וציני, בעל תודעה אזרחית וצרכנית גבוהה, חושף ומגביר מודעות למען העוולות בחברה".
 
הררי זכה בפרס תוכנית השידור המצטיינת עבור תוכניתו ’דידי לוקאלי’ המשודרת מזה 12 שנה ברדיו ללא הפסקה ובסינדיקציה עם 6 תחנות אזוריות נוספות. הנימוקים: "הררי מגיש מיומן המקפיד על רהיטות השפה, ובמקביל פותח בתוכניתו צוהר לסלנג השגור בפי הצעירים".
 
מרקס, שהחלה לשדר ברדיו 106FM עוד בלימודיה בתיכון, זכתה בפרס התגלית לדור הבא. את שירותה הצבאי היא עשתה בגלי צה"ל בהגשת תוכניות שונות, ומזה מספר שנים היא משמשת כשדרנית הדגל של גלגל"צ. כיום היא מנחה את תוכנית ’סינגלס 08’.
 
רדיו תל אביב זכה בפרס התחנה המצטיינת בקטגוריית תרומה לקהילה, בזכות פרויקט ’לא רק רדיו’ הקיים בו מזה 10 שנים, במסגרתו הוא תורם זמן אוויר עבור עמותות וגופים הנמצאים בקשיים כלכליים, שידם אינה משגת לפרסם את עצמם בכלי התקשורת. מדי חודש, על חשבון זמן הפרסומות המוקצב לתחנה, מועלים לאוויר תשדיריםהמקדמים בכל פעם עמותה אחרת. הוצאות ההפקה והקריינות של התשדירים ממומנים ע"י התחנה.
 
’רגעי קסם’, שזכתה בפרס תוכנית המוסיקה המצטיינת, משודרת מזה 20 שנה בצהרי רשת ב’, בעריכתה של העורכת הקבועה עליזה דיסטניק. בתוכנית משודרים שירים משנות ה-50 וה-60, והיא שומרת על קהל מאזינים קבוע.
 
בפרס תוכנית הבידור המצטיינת זכתה ’מוצ"ש חסידי’ המשודרת בהנחיית מנחם טוקר ברדיו ירושלים מדי מוצ"ש. התוכנית רווית הומור, משלבת מוסיקה חרדית וחילונית, ונותנת במה תרבותית חוצת מגזרים. טוקר מקדם בתוכניתו אמנים צעירים מהמגזר החרדי ומביא אותם לחשיפה רחבה.
 
כפי שכבר פורסם, פרס מפעל חיים ניתן לשמוליק רוזן החד חידות מזה עשרות שנים בתוכנית שהפכה לשמו השני – ’קפד ראשו’. רוזן החל את עבודתו ברדיו ב’קול ירושלים’ המנדטורי, היה בין מקימי גלי צה"ל והיה משדריה הראשונים. בשנת 1950 חזר לקול ישראל, ועד היום הוא ממשיך להתייצב בכל שבוע באולפן בתל-אביב לשידור תוכניתו ברשת א’ –למרות שעבר כבר עשור וחצי מאז הגיעו לגיל הפרישה הרשמי.
 
רדיו דרום זכה בציון לשבח על פעילותו למען תושבי הדרום המתמודדים עם האתגרים הביטחוניים בדרום המדינה, במסגרתה ניהלה התחנה גל פתוח בזמני התקפה, שידרה מהשטח, והיתה קשובה לצרכי מאזיניה.
 
תעודת הוקרה הוענקה בכנס לקול ישראל על סדרת התוכניות ’ישראל לקראתשישים’ בעריכת אברהם בן-מלך, שסקרה את התפתחות המדינה מיום הקמתה באמצעות קטעי ארכיון נדירים לצד ראיונות עם דמויות מפתח בציבוריות הישראלית.

גם גלגלצ קיבלה תעודת הוקרה על מחויבותה לבטיחות בדרכים ומאבקה בתאונות הדרכים מיום הקמתה ב-1993 באמצעות תשדירים בנושא ומסרים שמעבירים שדריה מעבירים מדי יום.
 
תעודת הוקרה על קידום צעירים הוענקה גם לרנר אבו פריחה מ’רדיו עומר – הרדיו החינוכי’. אבו פריחה, צעירה בדואית בת 18, משדרת מדי שבוע יחד עם אמה רודיינא תוכנית שיחה אישית, העוסקת בפריצת גבולות השיח והנורמות החברתיות הנהוגות במגזר הבדואי.
 
הזוכים נבחרו על ידי חבר השופטים בראשותו של השופט בדימוס שלי טימן, וחברי הוועדה ד"ר מרדכי נאור, עידית בן יאיר, סמדר שילוני ויוסי גיספן.

ידיעה קודמת לכל חדשות התקשורת ידיעה הבאה