מאגר מידע
חקיקה
רישיונות לשידורים
מדרוג תכניות הטלוויזיה
סקרים
מפתח פרסומות
מאמרים
כתבי עת
מחקרים וסקירות
דיונים בתקשורת
מצגות והרצאות
מילון מושגים
חדשות תקשורת
על סדר היום

חדשות תקשורת

הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו בחרה את הזוכים במכרז הפקת סרטים לימי הזיכרוןהרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו בחרה את ארבעת הסרטים הזוכים במכרז הפקות הרשות לסרטים ליום הזיכרון וליום השואה (שניים בכל מכרז).

לרשות הוגשו כ- 75 הצעות שנבדקו ע"י הלקטורים ונבחרו על פי איכות ההצעה, ייחודיותה והערכת ניסיונה ויכולתה של חברת ההפקה לממש את הפרויקט באיכות הראויה תוך שימוש נאות בתקציב המוצע.

במכרז יום הזיכרון זכו הסרטים: "במחוזות השכול", של צביקה שפי , רוביק רוזנטל ואבי המי. הסרט יציג את הנושא של "אתוס השכול" ובמיוחד את מערכת היחסים הסבוכה בין השכול הלאומי לפרטי ועד לפירוקו לבסוף. הסרט יציג מסע אל מחוזות השכול של היוצר יחד עם רוביק רוזנטל (שהינו אח שכול) וספרו בנושא, ויחד הם ינסו לבדוק האם הולך ונעלם אחרון המיתוסים הישראלים.

והסרט "דרישת שלום מהמלחמה", של יובל דלשד, המספרת את סיפורם של הגלויות שהיו נשלחות ע"י חיילים משדה הקרב למשפחותיהם ונקראות ברדיו בתוכנית "ד"ש עם שיר" בגלי צה"ל.

במסגרת מכרז יום השואה זכו הסרטים: "זה לא סרט שואה" של ליאורה אייזנשטיין וגידי אביבי. הסרט מספר את סיפורם של שתי אחיות שהולכות לחפש את רכוש משפחתן האמידה שנלקח בשואה בפולין ובאוקראינה. הסרט יהיה בעל פן בלשי, וישלב בתוכו גם אלמנטים רגשיים ואולי אף עימות עם אלה הממשיכים ליהנות מן הרכוש כיום.

הסרט השני שזכה הינו "אנו מאשימים" של יואב הלוי. הסרט מספר את סיפורה של קבוצת החוקרים המשטרתית שהוקמה במיוחד במטרה לחקור ולהכין את כתב התביעה הגדול של העם היהודי כנגד אדולף אייכמן. כתב תביעה שסיפר לראשונה סיפורה של שואת העם היהודי כפי שלא סופרה עד כה- כתב תביעה ששינה את התודעה הישראלית לעד.

 

 

ידיעה קודמת חזרה לעמוד הדובר ידיעה הבאה