עידוד היצירה
הפקות הרשות
הפקות בעשייה
הפקות משודרות
ארכיון הפקות
קרנות ותמיכות
פעילויות ואירועים

כובעים בירושלים

בימוי: נתי אלדר הפקה: אורנה רביב ויונתן ארוך
ימים מיוחדים

סרט המציג את סיפור בני העדות והדתות הרבים המהווים את המרכיב האנושי של העיר ירושלים דרך סיפורי הכובעים. הצצה לסמטאות, בתי כנסת מנזרים, בתים פרטיים ועוד. הסרט חושף טקסים ופולחנים שונים תוך התמקדות בכיסויי הראש של האנשים וסיפוריהם.

המבקר בעיר העתיקה בירושלים לא יכול שלא להתרשם מהמגוון העצום של אנשים בני אומות שונות, בעלי גוני עור שונים ובני דתות שונות המצטופפים בסמטאותיה.  כיסויי הראש הססגוניים המתנוססים מעל להמונים, מוסיפים לקלידוסקופ המהריב.

הכובע משמש כמגן נגד השמש, הגשם והקור, אך בירושלים הכובע הוא בעיקר תעודת זהות על הראש.  הכובע הוא הצהרה דתית ותרבותית המעידה על האדם שמתחת לכובע, על מעמדו ועל אמונתו.  הכובע משמש כגבול המפריד בין האדם לסביבה בעיר שתושביה נלחמים כבר יותר מאלפיים שנה על הגדרת גבולותיה.

סרט זה, שהרקע שלו בסמטאות העיר ובמקומות הפולחן הקדושים שבה, הוא על הקשר בין המראה החיצוני ובין הזהות הפנימית, בין העולם הגשמי לעולם הרוחני ובין הפיזי למטפיזי.  הגיבורים שלנו הם אנשים שבחרו לחיות בעיר הזאת כי היא מקרבת אותם לאמונתם ולאמת הפנימית שלהם, כל אחד בדרכו.

הסרט התקבל לספטיבל IDFA לסרטים תעודיים 2005 המתקיים בהולנד.   הסרט זכה בפרס עריכה בטקס הקולנוע הדוקמנטרי הישראלי לשנת 2005.

הסרט מתורגם לשפה האנגלית ומלווה בכתוביות בעברית.


מידע נוסף
ימים מיוחדים מסגרת הפקה:
2005 שנת ההפקה:
52 דקות משך התוכנית:
הפקות בשיתוף פעולה סוג ההפקה:
הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה תת סוג ההפקה:
שתוף פעולה עם קרנות נושא המכרז:
מועדי שידור
יום ד' 24.05.2006 שעה 22:50 ערוץ 2