עידוד היצירה
הפקות הרשות
הפקות בעשייה
הפקות משודרות
ארכיון הפקות
קרנות ותמיכות
פעילויות ואירועים

פענוח יציאת מצרים

בימוי: שמחה יעקובוביץ’ הפקה: גולובב פליקס, יעקובוביץ’ שמחה
פענוח יציאת מצרים

האם יציאת מצרים היא עובדה היסטורית או מיתוס בלבד? העולם האקדמי נחלק לשניים, אולם, כולם מסכימים שאין כל הוכחות מוצקות המוכיחות שיציאת מצרים היא עובדה היסטורית.

הבמאי מוצא בפעם הראשונה עובדות בלתי ניתנות לערעור התומכות בהנחה שיציאת מצרים התנ"כית אכן התרחשה במציאות, כמה מאות שנים לפני התאריך המשוער. בהסתמכם על לוח זמנים חדש זה, בוחנים מחדש יעקובוביץ’ ושותפיו, ממצאים ארכיאולוגיים וחושפים את האמת על יציאת מצרים ועל השושלת ששלטה במצרים באותה תקופה.

הסרט, המשלב צילומים מחפירות ארכיאולוגיות ומוזיאונים, שעד עתה לא אפשרו המצרים גישה אליהם, משתמש באפקטים ממוחשבים חדישים ויוצר באמצעותם מוזיאון וירטואלי משוכלל.

עדויות להתפרצות וולקנית באי סנטוריני בשנת 1500 לפנה"ס נותנת ליעקבוביץ` סיבות להאמין כי ענני האפר וגלי הצונאמי היו אחראים במידה מסויימת למה שהתנ"ך מתאר כמכות מצרים. הוא מביא עדויות מימינו אנו המתארות תופעות טבע דומות. עפ"י הירוגליפים וממצאים ארכיאולוגיים נוספים, הוא מצליח לשחזר את מראהו של ארון הקודש ולהניח עדויות נוספות על סיפור קריעת ים סוף. אחרי שש שנות תחקיר שבו הושקעו מאמצים כבירים להגיע לכל הממצאים האפשריים, בהתלהבות וסקרנות אין קץ, תוך שימוש במיטב הטכנולוגיה הקולנועית בת זמננו (תמונה וסאונד דיגיטליים והרבה מעבר לכך) ובסיוע ג`יימס (`טיטניק`) קאמרון הבלתי נלאה, `פענוח יציאת מצרים` הופך למסע קולנועי מרתק ופרובוקטיבי שישלהב גם את מי שאינם זוכרים את `התנ"ך כהיסטוריה`, ספר הבר מצוות האולטימטיבי של שנות ה-50’.

הסרט באנגלית.

הופק בשיתוף Tlc - ארה"ב ו- Discovery - קנדה

בליווי כתוביות בעברית.

תסריט: יעקובוביץ’ שמחה
צילום: ל.צ’יטיל דאמיר, פוקס ריצ’רד


מידע נוסף
ימים מיוחדים מסגרת הפקה:
2005 שנת ההפקה:
100 דקות משך התוכנית:
הפקות עצמיות סוג ההפקה:
שיתוף פעולה עם גופי שידור נושא המכרז:
מועדי שידור
יום ג' 03.04.2007 שעה 18:00 ערוץ 2
יום ד' 26.09.2007 שעה 13:30 ערוץ 2
יום ב' 29.03.2010 שעה 14:15 ערוץ 10