עידוד היצירה
הפקות הרשות
הפקות בעשייה
הפקות משודרות
ארכיון הפקות
קרנות ותמיכות
פעילויות ואירועים

הנכה המאושר והבודהיסט המיוסר

בימוי: נועם פנחס הפקה: רונן בן-טל
הנכה המאושר והנזיר המיוסר

סרט העוקב אחר מסע מיוחד של שני חברים צח ונועם, האחד נכה פגוע ראש והשני בוחר לשוב לחיו ולנסות להציל אותו מנכותו.

מפגש טעון בין שתי דמויות המנסות לשנות את חייהן לטובה: צח גרונר (37), נכה פגוע ראש כתוצאה מתאונת דרכים קשה ומסרב לכל פעילות שיקומית, ונועם פנחס (36), שבעקבות טיול בהודו גילה את בודהה ואת מצפונו שמייסר אותו על זה שנטש את חברו הטוב ביותר, צח.

נועם פנחס מחליט לנקות את מצפונו ולהציל את צח מנכותו. הוא נפגש עם מומחים ומטפלים, קורא ספרים ומאמרים ובונה תכנית שיקומית שתעמיד את חבר ילדותו על הרגליים: הולך, מדבר ומתפקד כמו שצריך – אדם לא נכה.

הסרט מלווה את צח ונועם במשך תכנית האימונים, והזמן ביחד חושף אט אט את העבר המשותף, את הכעסים, את הדברים הלא פתורים וכן את הגעגוע. בילדותם הם היו החברים הכי טובים: ישנו בבית הילדים המשותף וחלקו חוויות וחלומות. צח היה הפופולרי והאהוב, ונועם, מצדו, תמיד מיהר להתבגר. רגשותיו אל צח היו תמיד מעורבים: קנאה בקלילות שבה לקח את החיים מחד גיסא והתמרמרות על עצלותו מאידך גיסא.

גם היום לא מצליח נועם שלא לבקר את צח ולאט לאט מופנים מאמצי השיקום שלו גם אל אישיותו של צח: הוא מטיף לו נגד עישון ובעד אכילה נכונה, מספר על מדיטציות וחמלה, רושם לו תרגילים לחיזוק כוח הרצון. באופן אירוני, דווקא נועם, שמאמין בבודהיזם שמבוסס על קבלה, הוא הביקורתי מבין השניים.

האם תצליח תכנית השיקום וצח יחזור לרוץ? האם יצליח נועם להשתחרר? אולי הבודהיסט יפסיק להיות מיוסר, ואולי הנכה יהפוך למאושר.

 
 


מידע נוסף
רצועה מהחיים מסגרת הפקה:
2010 שנת ההפקה:
50 דקות משך התוכנית:
מועדי שידור
יום ג' 04.09.2012 שעה 21:00 ערוץ 10