המדריך להתחברות עידן+

המדריך להתחברות עידן+

1. חברו את הממיר לשקע החשמל או את הטלוויזיה עם הממיר המובנה.

2. הדליקו את הממיר על-ידי העברת מתג ON/OFF בגב או בחזית הממיר למצב ON.

3. קחו את הכבל שמגיע בערכה ולחבר את מחברי RCA בשלושה צבעים: אדום, לבן וצהוב, צד אחד לטלוויזיה וצד שני לממיר.

4. בגב הממיר– חברו את מחבר RCA הצהוב (וידאו) לכניסת ה-VIDEO של הממיר (צהוב), ואת מחברי RCA הלבן והאדום (שמע) בהתאמה לכניסות ה-AUDIO של הממיר (לבן L ואדום R). או לחבר כבל HDMI-      עדיף מבחינת איכות תמונה.

5. בטלוויזיה – חברו את מחברי RCA בהתאמה לכניסות פנויות מתאימות כגון AV. או לחבר כבל HDMI- עדיף מבחינת איכות תמונה.

6. חברו את כבל האנטנה המותאמת לכניסת Ant In בגב הממיר. (ללא אנטנה מותאמת לא ניתן יהיה לצפות בשידורי עידן+).

7. בחרו בשלט הטלוויזיה את הכניסה המתאימה לחיבור – AV1 או HDMI (למחוברים בכבל HDMI). בדרך כלל באמצעות כפתור SOURCE או AV.

8. הדליקו את הממיר על-ידי לחיצה על POWER (כפתור אדום). הלוגו של יצרן הממיר יופיע על צג הטלוויזיה. בתום כל שימוש מומלץ לכבות את הממיר בכפתור זה.

9. סירקו לערוצים – בצעו סריקה אוטומטית בהתאם להוראות המופיעות על הצג.

זהו! עכשיו אתם מחוברים לעידן+. צפייה נעימה!

הדרכים השונות לקליטת עידן+

ממיר דיגיטלי ואנטנה מותאמת:

אם ברצונכם לקלוט את שידורי עידן+ באמצעות הטלוויזיה שברשותכם, כל שעליכם לעשות הוא לרכוש ערכת קליטה הכוללת ממיר ואנטנה מותאמת, ולחבר את הממיר לטלוויזיה (לתשומת ליבכם, בכדי לקלוט את ערוצים כאן HD11, ,  וכאן 33 יש לחבר ממיר התומך בתקן שידור  DVB-T2 כיום יש טלוויזיות רבות עם ממיר מובנה התומכות בתקן שידור DVB-T2 ו- DVB-Tיחד). בחלק מן המקרים נדרשת רכישת אנטנה משופרת (בעלת עוצמת קליטה חזקה יותר) מזו המגיעה עם הממיר. בחירת הערכה, רכישתה והתקנתה הן באחריות הצופה בלבד. ערכה שאינה מתאימה או תקולה עלולה לגרום לשיבושים בקליטה. על מנת לקלוט את השידורים, הרשות השנייה ממליצה לוודא כי הממיר הדיגיטלי עונה לדרישות הטכניות המינימליות ההכרחיות המפורטות להלן.

טלוויזיה בעלת ממיר דיגיטלי מובנה ואנטנה מותאמת:

ניתן למצוא ממירים דיגיטליים מובנים בתוך מכשירי הטלוויזיה. מכשירים אלה חוסכים את רכישתו של ממיר חיצוני. מומלץ לבדוק אם הטלוויזיה שברשותכם כוללת ממיר דיגיטלי מובנה. במידה שכן, עליכם לרכוש גם אנטנה מותאמת.
כמו כן, בכדי לקלוט את ערוצים כאן HD11, , וכאן 33 יש לבדוק שהטלוויזיה כוללת ממיר דיגיטלי מובנה התומך בתקן שידור DVB-T2.

ציוד לקליטה ניידת:

אם ברצונכם לקלוט את שידורי עידן+ באמצעות מחשב נייח או נייד, נדרש רכיב דונגל המתחבר למחשב באמצעות שקע USB. יש לבצע את החיבור בהתאם להוראות ההתקנה של היצרן.
אפשר לקלוט את שידורי עידן+ גם באמצעות מסכים ניידים וכן מסכים ייעודים לכלי-רכב. השימוש במסכים למכוניות מותר רק בהתאם להוראות הבטיחות שבדין.
הרשות השנייה אינה מעניקה אישור או תקן לערכות הקליטה. על מנת לקלוט את השידורים, הרשות ממליצה לוודא שהציוד עונה לדרישות הטכניות.

לפירוט הדרישות הטכניות לחצו כאן. 
ניתן למצוא אנטנות מותאמות לקליטת שידורי עידן+ בחנויות למוצרי חשמל ואלקטרוניקה.
רוב הממירים נמכרים בערכה יחד עם אנטנת Whip (Stick). אם יש צורך, מומלץ לרכוש אנטנה בעלת עוצמה חזקה יותר לשיפור הקליטה: אנטנת יאגי (Yagi), או אנטנה אקטיבית פנימית .
מיקום האנטנה בחדר עשוי להשתנות בהתאם לתנאים המקומיים. לפיכך, יש להזיז את האנטנה בחדר עד למציאת המיקום שבו הקליטה היא הטובה ביותר.

אפשר לקלוט את השידור הדיגיטלי גם באמצעות אנטנה חיצונית (הממוקמת על הגג או במרפסת). לשם כך יש לבצע את ההתאמות הבאות: כיוון האנטנה יש לבדוק שלא קיים פילטר המותאם לתדר האנלוגי הישן. לאחר שביצעתם את כל ההתאמות הנדרשות, עליכם לחבר את הכבל המוביל לאנטנה על הגג לממיר הדיגיטלי.

כחלופה לאנטנה חיצונית, בדירות שבקומת קרקע, במרתפים ובדירות שיש בהן חסמי קליטה, ניתן לקלוט את השידור הדיגיטלי גם באמצעות מגבר טלוויזיה תוך דירתי (INDOOR MULTIBAND TV AMPLIFIER). על המגבר להיות בעל הגבר של לפחות 20DB (רוחב סרט לכל תחום התדרים UHF). את המגבר יש לחבר לאנטנה הפנימית מצד אחד ומצד שני לכניסת האנטנה בממיר או בטלוויזיה וכן לחשמל.

בכל שאלה ניתן לפנות למוקד עידן+ ונציגיו ישמחו לעמוד לשירותכם.

למידע על אודות סוגי האנטנות לחצו כאן.