הפצת שידורים

הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו

הרשות השנייה מפיצה את שידורי ערוץ 12 "קשת" וערוץ 13 "רשת" לקליטה חופשית לציבור הרחב:

1. הפצה קרקעית דיגיטלית DVB-T&T2 פתוחה, באמצעות מערך ההפצה "עידן+".

2. הפצה לוויינית דיגיטלית DVB-S2 פתוחה, באמצעות הלוויין "עמוס 7".

3. העברת שידורי הערוצים למוקדי חברות הכבלים והלוויין, להפצה למנויים.

עידן+

הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו היא זו שאחראית לתפעל ולתחזק  את השידורים הפתוחים של עידן+ – (ערוצים ישראליים ספרתיים נגישים), חבילה של שבעה ערוצים (11 HD, 11, 12, 13, 33, 99 ו־23), בהתאם לחוק הפצת שידורים באמצעות תחנות שידור ספרתיות, תשע"ב–2012. בנוסף לשידורי הטלוויזיה מופצים באמצעות המערך שידורי הרדיו של תחנות הרדיו הארציות של גלי צה"ל ותאגיד השידור "כאן", תחנת "קול ברמה", תחנת "קול חי", תחנת "קול חי מיוזיק" ובעתיד ישודרו גם תחנות הרדיו האזוריות שיהיו מעוניינות בכך.

הרשות השנייה מפיצה את השידורים בלא עלות, לבד ממחיר ערכת הקליטה שהצופים יכולים לרכוש בחנויות ולהתקין בביתם. ערכת הקליטה כוללת ממיר דיגיטלי ואנטנה מותאמת או טלוויזיה עם ממיר מובנה . בחלק מן המקרים נדרשת רכישת אנטנה משופרת, בעלת עוצמת קליטה חזקה מזו המגיעה עם הממיר. האנטנה עשויה להיות אנטנה ביתית חזקה יותר, אנטנה הממוקמת על גג הבניין (כמו בשידור האנלוגי), או אנטנה מחוץ לדירה. כמו כן, ניתן לקלוט את השידורים באמצעות מגבר טלוויזיה תוך דירתי ואנטנה או צלחת לוויין. ההפצה הקרקעית נעשית באמצעות כ־70 אתרי שידור הפרוסים ברחבי הארץ.

המשדרים ממוקמים בתחנות שידור בפריסה ארצית. כל תחנות השידור מבוקרות ונשלטות מרחוק באמצעות מערכת בקרה ממוחשבת ותקשורת נתונים מול המש"ב (מרכז שידור ובקרה) ברשות השנייה בירושלים. תחנות השידור חוברו לקווי תמסורת אופטיים למרכז השידורים של הרשות השנייה. מערך קווי התמסורת עובה כדי לגבות את השידור באתרים דומיננטיים. תפעול המערך ותחזוקתו מבוצעים באופן שוטף באמצעות תחום הנדסה ברשות השנייה.

המדריך להתחברות לעידן+            

טופס פנייה מוקד עידן+                                 

הפצה לווינית                               

השידורים הדיגיטליים של ערוץ 12 ("קשת") וערוץ 13 ("רשת") מופצים באמצעות הלוויין "עמוס 7" באיכות תמונה HD. השידורים מופצים ישירות ללוויין באמצעות מערכות שידור ובקרה ממש"ב הרשות השנייה בירושלים. תפעול ותחזוקת המערך מבוצע באופן שוטף באמצעות תחום הנדסה ברשות השנייה.
מערכת לכתוביות סמויות חדשה הותקנה בשני הערוצים והופעלה בהפצה הלוויינית הפתוחה.
בשנת 2020 שונה תדר הקליטה בשידורי ערוץ 12 וערוץ 13 בלוויין "עמוס 7" ל-11053 MHz מגה הרץ.

הפצה למוקדי הכבלים והלווין

סקיצת הפצת שידורים